• Kurumsal
 • Haberler
 • Bilgi Deposu
 • Referanslar
 • Sertifikalar
 • İletişim
 • Ürününü Bul

Masif Panel

Anasayfa   >   Bilgi Deposu  >  Masif Panel

Masif Panel

 

Masif Panel: Doğal ve Estetik Ahşap Çözümler

Masif panel, iç dekorasyonda ve mobilya yapımında kullanılan estetik ve dayanıklı bir malzemedir. Doğal ahşap dokusu ve sağlamlığıyla dikkat çeken masif panel, birçok farklı projede tercih edilmektedir. İç mekanlara sıcaklık ve şıklık katan bu malzeme, modern tasarım trendlerinde de önemli bir yer tutmaktadır. Doğal bir görünüme sahiptir.

Ahşap panel olarak ta adlandırılan malzeme oldukça fazla kullanım alanına sahiptir. Kuruoğlu Kerestecilik bu konuda üretici firmadır. Bu nedenle olacak ki " İstanbul'da masif panel satıcısı " diye anılmaktadır.

Masif Panel Nedir ?

Kereste haline getirilmiş ağaç parçalarının uygun kimyasal yapıştırıcılar vasıtası ile yapıştırılması ile elde edilen panele verilen isimdir. Farklı şekilde ifade etmek gerekirse Ahşap panel, genellikle ahşap kerestelerin levha haline getirilmesiyle elde edilir. Ahşap panel tamamen doğal ahşaptan üretilen, sağlam ve dayanıklı bir yapı malzemesidir. 

Ahşap liflerinin düzgün bir şekilde yerleştirilmesi ve sıkıştırılması ile üretilen ahşap panel, doğal ahşabın tüm özelliklerini korur.

Bu nedenle, ahşap panel mobilya yapımında ve iç dekorasyon projelerinde sıkça tercih edilir.

 

Masif panel nerelerde kullanılır ? | Ahşap Panel Kullanım Alanları

 

 

Mobilya Üretimi:

 • masa, sandalye, dolap ve raf gibi çeşitli mobilya türlerinde kullanılır. Dayanıklı yapıları ve estetik görünümleri sayesinde mobilya tasarımında popülerdir. Ahşap panel kullanılarak yapılan mobilyalar, uzun yıllar boyunca kullanılabilir ve estetik görünümünü korur.

 

İç Mekan Tasarımı:

 • Duvar kaplamaları, tavan kaplamaları ve zemin döşemeleri gibi iç mekan elemanlarında doğal ahşap masif paneller kullanılır. Mekanlara doğal bir hava katarak estetik bir görünüm sağlar.

 

Mutfak ve Banyo:

 • Mutfak tezgahları, banyo dolapları ve zemin kaplamalarında da masif panel kullanımı yaygındır. Suya dayanıklı özel kaplamalarla birlikte kullanıldığında uzun ömürlü çözümler sunar. Tercih edilen kaliteli malzemeler yaşam alanınıza doğal bir görünüm kazandırır. Yaşam alanlarınız dikkat çeker.

 

Kapı ve Pencere Çerçeveleri:

 • Dayanıklılığı ve estetik görünümü nedeniyle kapı ve pencere çerçevelerinde masif paneller tercih edilir.

 

İç Dekorasyonda Masif Panel uygulaması

Masif panel üretimi için genellikle kestane kerestesi, ladin kerestesi, çam kerestesi ve kayın kerestesi tercih edilir. Keresteler kurutulduktan sonra yapıştırma işlemi ile elde edilen ağaç masif panel son derece dayanıklıdır.

Çok farklı kullanım alanlarına sahiptir ve % 100 doğal ahşap malzemedir. Bu nedenle masa imalatı, kesme tahtası imalatı gibi insan hayatına yakın kereste ürünleri olarak hayatımıza dahil olmaktadır. 

İç dekorasyonda, duvar kaplamaları, tavan panelleri, zemin döşemeleri ve dekoratif parçalar gibi birçok farklı alanda dikkat çeker. Doğal ahşabın sıcaklığı ve doğallığı, iç mekanlara ferah ve davetkar bir atmosfer kazandırır. Ayrıca, doğal ahşap panel çeşitli renk ve desen seçenekleri, iç mekanlara doğal bir dokunuş eklemek için idealdir.

Sürdürülebilir ormancılık açısından özenli tutumu ile Kuruoğlu kerestecilik ormanda ömrü tamamlanmış ağaçlar ile üretilen ürünler kullanmaktadır. 

Masif panel, estetik görünümü ve dayanıklılığı ile iç dekorasyon ve mobilya yapımında önemli bir malzemedir. Projelerinizde ahşap panel kullanarak, zarif ve kaliteli sonuçlar elde edebilirsiniz.

Eğer doğal ahşap panel hakkında daha fazla bilgi almak veya kaliteli panel temin etmek istiyorsanız, bize ulaşın. Uzman ekibimiz, ihtiyaçlara uygun en kaliteli ahşap panel seçeneklerini sunmaktan memnuniyet duyacaktır.

Masif Panel Ölçüleri,

Kuruoğlu Kereste olarak Düzce'de bulunan modern doğal ahşap panel üretim hatlarında farklı ihtiyaçlar için doğal malzeme üretmekteyiz. Üretimimiz farklı ölçü ve kalınlıklarda yapılmaktadır.

Üretimde kullanılan standart ahşap panel ölçüleri

Kalınlık = 10 mm - 60 mm

Genişlik = 70 cm - 80 cm - 90 cm - 100 cm - 130 cm aralığındadır.

Farklı ağaç türlerinden üretilen doğal ahşap panel ölçülerinde değişiklikler olmakla beraber genel ölçüler bu şekilde ifade edilebilir.

Masif Panel Ölçüleri

MUHLBOCK masif panel kurutma fırınları kullanılarak üretim yapılmaktadır. Üretilen masif panel yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda rekabetçi masif panel fiyatları ile birçok alıcı tarafından güvenle kullanılmaktadır. Masif Panel Fiyatları konusunda da bize ulaşabilirsiniz.

Masif Panel Bakımı

Masif Panel Bakımı

Masif panellerin uzun ömürlü olması için düzenli bakım yapılması önemlidir. İşte bazı bakım ipuçları:

 • Temizlik: Masif panelleri temizlerken hafif nemli bir bez kullanın. Aşındırıcı temizlik maddelerinden kaçının.
 • Koruma: Panellerin yüzeyini korumak için düzenli olarak ahşap bakım yağı veya cilası uygulayın.
 • Nem Kontrolü: Ahşabın doğal yapısı gereği nem değişimlerine duyarlıdır. Panellerin bulunduğu ortamın nem seviyesini kontrol altında tutun.

 

Masif Panel          Doğal Masif Panel Broşürü

 

 

Masif Panel
Daha detaylı mı bilgi istiyorsunuz?

Bizimle iletişim bilgilerimizi kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

T: +90 0 (212) 295 55 31-32 / +90 0 (212) 295 35 37
M: info@kuruoglukerestecilik.com.tr
veya iletişim sayfamızı ziyaret edin.