• Kurumsal
  • Haberler
  • Bilgi Deposu
  • Referanslar
  • Sertifikalar
  • İletişim
  • Ürününü Bul
Kurumsal

Kuruoğlu Kerestecilik kurumsal bilgilerimiz.

Uzun yıllardır Kereste sektöründe öncü olan firmamız bir çok çözüm ortağı ile birlikte çalıştı.

Sürdürülebilirlik

Hayatımızın her aşamasında ormanlar ve ağaçlar üzerindeki koruma sorumluluğunu taşımak, sadece bugünün değil, gelecek nesillerin yaşam kalitesini güvence altına almamızın önemli bir parçasıdır.

Ahşabı adil ve doğru bir şekilde insanla buluşturarak sürdürülebilirlik ilkelerine bağlı kalarak, geleceğimizi inşa etmek için kararlı bir şekilde ilerliyoruz. Uluslararası FSC® Belgesi (FOREST Stewardship Council)® ile bu taahhüdümüzü pekiştirirken, doğanın bize sunduğu nimetleri koruma ve gelecek kuşaklara aktarma sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz.

Ağaçlar, yaşam kaynağımızın temelini oluşturur. Onların varlığı, sadece bugünün değil, gelecek nesillerin de hayatta kalma şansını etkiler. Bu nedenle, ağaçları korumanın ve doğal dengenin sağlanmasının kritik önemde olduğunu biliyoruz.

Ormandan aldıklarımızı yeniden dikerek ve doğaya geri vererek, bu dengenin korunmasına katkıda bulunuyoruz. Sadece kaynakları tüketmekle kalmayıp, aynı zamanda doğal yaşamın sürdürülebilirliği için de adımlar atıyoruz.

Doğal ve sağlıklı malzemelerle insanları buluştururken, sürdürülebilirliği desteklemek adına her yıl binlerce fidanı doğaya kazandırıyoruz. Bu, sadece doğanın korunmasına değil, aynı zamanda toplumun geleceğe daha güvenli bir şekilde bakmasına da katkı sağlıyor.

ORMANA SAYGI, İNSANA SAYGI: FSC® (FSC®-C135032)

FSC®, ormancılığın sürdürülebilir yönetimini teşvik ederek, çevresel, sosyal ve ekonomik faydaları dengeli bir şekilde sağlamayı amaçlayan bir sistemdir. Bu hedeflere ulaşmak için uluslararası standartlar belirlenmiş ve toplumun bu sürece katılımı teşvik edilmiştir. Ormanlarımızı koruyarak, sadece bugün değil, gelecek kuşaklara da yaşanabilir bir dünya bırakma sorumluluğumuzu yerine getirmekteyiz.

Sürdürülebilirlik